Nvidia Titan – Jaką kartę graficzną wybrać na lata.

NVIDIA znana jest z produkcji bardzo wydajnych kart graficznych. Koncern ten powstał w 1993 roku. NVIDIA tworzyła układy graficzne od samego początku powstania firmy. Począwszy od układu NV1, przez serię RIVA, do Geforce, które dziś jest liderem jeśli chodzi o wydajność kart graficznych na rynku.
NVIDIA TITAN Xp to najnowsza propozycja koncernu dla najbardziej wymagających graczy. Karta graficzna została wyposażona w aż 3840 rdzeni NVIDIA CUDA, 12 GB pamięci własnej GDDR5X i 384-bitowy interfejs pamięci. Liczby robią wrażenie. Jest to prawdziwy potwór. Dla porównania akcelerator grafiki RIVA 128 miał tylko 4 MB pamięci SGRAM.
Można śmiało powiedzieć, że jest to karta graficzna która niszczy wszystko i wszystkich na swojej drodze. Żadna gra nie jest jej straszna. NVIDIA zaprojektowała swojego TITAN`a tak, że może wyświetlać obraz w trybie cyfrowym w rozdzielczości maksymalnej 7680×4320 w 60 Hz. Większość z nas pracuje lub gra w rozdzielczości 1920×1080, niektórzy już mają szczęście dostąpić gry w 4K. Ta karta obsługuje rozdzielczość dwa razy większą niż 4K. Do tego pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.
To wszystko składa się na to, że mamy do czynienia z aktualnie najlepszą kartą graficzną na rynku. Cena to ok. 6000 PLN. Robi wrażenie tak jak cała karta, ale jest to zakup na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *